ساخت و اجرا

لایف برد سازه، با توانی بالا از لحاظ تخصص در انجام ساخت و ساز به صورت بهینه، یعنی در کمترین زمان ممکن، با بالاترین کیفیت در امر ساخت و ساز مدعی است.

ساخت و اجرا

ساخت و ساز یا Construction به عنوان اولین تلاش بشر در قالب مهیا کردن سر پناه برای خود، برای نجات خود از انواع بلایا، اتفاقات و…. همواره و در طول تاریخ به عنوان یک فعالیت مهم در سراسر دنیا مطرح بوده و هست؛ با گذر زمان و با پدید آمدن و تولید مصالح خاص و مختلف سبک و سیاق ساختمان سازی نیز تغییر کرده و به مرور تکنولوژی هم به کمک این فعالیت آمده است.
امروزه ساختن در معنای کلی، به منصه ظهور رساندن ایده ای است که معمار و طراح در ذهن داشته و بر روی کاغذ ترسیم کرده و یا با کمک نرم افزار به وجود می آورد؛ آنچه که اهمیت دارد این است که واقعیت وجودی بنا و آنچه در نهایت به عنوان محصول این پروسه دیده می شود، با آنچه که در قالب نقشه و طرح است شباهت و سنخیت کامل داشته، در عین اینکه به خلاقیت، اصول پایداری و… نیز وفادار باشد.

شرکت لایف برد سازه تمامی خدمات ساخت و ساز خود را بر اساس پنج فاکتور استاندارد جهانی پایه گذاری کرده است.این افتخار ماست که امکان خدمت رسانی به هم میهنان خود با بروزترین و محبوبترین مصالح ساخت و ساز جهانی را دارا هستیم .در اینجا این فاکتورها به ترتیب نام برده خواهد شد:

دسته اول:مصالح مقاوم در برابر آتش و حریق در تمامی قسمت های ساختمان مانند:دیوارها،سقف ها و پشت بام ها مورد استفاده قرار می گیرند.

دسته دوم: غیر قابل احتراق یا Non-Combustible که مواد تشکیل شده در این دسته نیز دارای قابلیت محافظت از سقف ها و دیوارها را در برابر شعله های آتش را دارا است. تکنولوژی بکار رفته در این دسته از ایجاد گسترش بیشتر آتش جلوگیری می کند به جای مقاومت در برابر آتش.

دسته سوم: مصالح این دسته از ساختمان ها در ساخت و سازهای قدیمی و جدید مورد استفاده قرار می گیرند. و همچنین از بارزترین استانداردها در ساخت و ساز این دسته می توان به دیوارهای غیر قابل احتراق و سقف های چوبی اشاره کرد.در ساختارهای پیشرفته آن از سیستم خرپایی متناوب برای خاموش کردن سریع وغیر منتظره آتش سوزی های مستقیم استفاده به عمل می آید.

دسته چهارم:مصالح الوار سنگین یا Heavy Timber  ، این نوع مصالح بیشتر در ساختمان های قدیمی یافت می شوند،و از الوارها در ابعاد بزرگ برای سازه و عناصر داخلی نیز به کار گرفته می شوند.مواردی شامل آتش سوزی و موریانه از معایب این دسته در مقابل طراحی شیک و ضد زلزله بودن را می توان اشاره کرد.

دسته پنچم: قاب چوبی یا Wood-Framed،این نوع از مصالح بیشتر در طراحی مدرن یافت می شود.ساختار داخلی ساخته شده در این دسته بیشتر از چوب می باشند از اینرو به آسانی قابل احتراق هستند.اگرچه درهر دو تحقیق UL و NIST نشان داده شده است که ساخت و ساز سبک وزن قابلیت شکست آتش سوزی مستقیم در عرض چند دقیقه را امکان پذیر کرده است.